home about me contact

23.03.2013

Grenn Fashion Show - fotorelacja

19 marca ( we wtorek) miałam okazję uczestniczyć w Green Fashion Show, który odbył się w Fortach Kleparz. Był to pokaz eco-kreacji autorstwa młodych, zdolnych projektantów. W programie zawarty był także panel dyskusyjny na temat biznesowej strony recycle artu.
Recykling to punkt widzenia świata, postawa wobec środowiska. Większości kojarzy się tylko z segregacją i kolorowymi koszami. Jednak to modny trend. Papierowe kreacje wykonane przez studentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa to nie tylko artystyczny manifest ekologiczny, ale przede wszystkim zabawa formą, fakturą i recyklingowym materiałem.
Papierowe wariacje to nie wszystko. Tego wieczoru zobaczyć można było także kreacje wykonane z nieśmiertelnego i zawsze modnego dżinsu. Kreatywność studentów znalazła swój wyraz w niekonwencjonalnym podejściu oraz ciekawych i szalonych formach.Drugie życie bannerów reklamowych z krakowskich wydarzeń kulturalnych to zasługa Trashek. Dowiedziałam się jak zainteresować ludzi i skutecznie wypromować nawet tak nietuzinkowy pomysł na biznes jak torby ze starych plakatów.


Bardzo nietuzinkowym pomysłem zainteresowały mnie także dziewczyny z  hifi.studio projektowe, które opowiedziały o projekcie tekturki ECO_DESIGN – linii mebli z tektury,które – jak mówiły projektantki – są świetną propozycją dla studentów, chcących niebanalnie urządzić swoją małą przestrzeń w wynajmowanych mieszkaniach czy akademikach.Był to bardzo miły wieczór. Nie tylko dużo się dowiedziałam, zobaczyłam, ale także poznałam wielu wspaniałych ludzi, którzy mają pasję, pomysł na siebie i  energię do działania :) Oby jak najwięcej takich spotkań i imprez! :)


Dziękuje za zdjęcia Sylwii ze studia Sylwia Starzec Photography ;) 
 

12 komentarzy:

 1. te spodnie są mega zabawne ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyglądasz tu tak ładnie ;) inaczej niz zawsze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda to wszystko przepięknie! Na pewno było świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za relację! Bardzo mi miło,że wpadłaś :)
  Pozdrowienia, Ala Szwarczewska

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za relację! Bardzo mi miło,że wpadłaś. Serdeczne pozdr!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna inicjatywa, bardzo przyszłościowa. Taką torbę bym chętnie miała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki Aniu za relację! Bardzo mi miło,że wpadłaś
  pozdr serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo fajny pomysł z tymi ubraniami wykonanymi z różnych materiałów :

  OdpowiedzUsuń
 9. wow! niektóre z tych projektów naprawdę bardzo ciekawe ;))

  OdpowiedzUsuń
 10. ładnie wyglądałaś;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawe wydarzenie, jestem zachywcona :)

  OdpowiedzUsuń
 12. o siema forty, jestes z Krakowa?

  OdpowiedzUsuń